Skip to content

چگونگی استفاده از متا تگ ها در سئو

۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱

اگر می خواهید بهترین نتایج را از کمپین بهینه سازی موتور جستجو (SEO) خود بگیرید، باید یاد بگیرید که چگونه از متا تگ ها برای سئو سایت حرفه ای استفاده کنید. متا تگ ها نقش اساسی در کمک به موتورهای جستجو برای ایندکس کردن سایت شما دارند.

متا تگ ها چیست؟

در سئو سایت حرفه ای ، متا تگ ها به عنوان عناصری تعریف می شوند که تعیین محتوای شما را برای موتورهای جستجو آسان تر می کنند. این تگ ها داده های مربوط به صفحه شما را در اختیار موتورهای جستجو و بازدیدکنندگان قرار می دهند.
اگر می خواهید از متا تگ ها به طور موثر استفاده کنید، باید آنها را بهینه کنید تا به موتورهای جستجو کمک کنید صفحات شما را بهتر ایندکس کنند. در این مقاله سه روشی که متا تگ‌های شما بر سئو سایت حرفه ای تأثیر می‌گذارند و پنج مورد از بهترین متا تگ‌هایی که می‌توانید برای عملکرد سئوی وب‌سایت خود استفاده کنید، در اختیار شما قرار می‌دهیم. 

 

سئو سایت حرفه ای


3 روشی که متا تگ ها بر سئو تاثیر می گذارند

متا تگ ها نقش اساسی در کمپین سئوی شما دارند. بیایید نگاهی به سه روشی بیندازیم که متا تگ ها به نمایه سازی سایت و عملکرد کلی شما در سئو کمک می کند.
1. آنها بر نحوه نمایه سازی سایت شما توسط گوگل تأثیر می گذارند
متا تگ های شما نقش مهمی در کمک به گوگل در ایندکس کردن سایت شما دارند. اگر می خواهید وب سایت شما در نتایج جستجوی مرتبط ظاهر شود، گوگل باید صفحات شما را ایندکس کند. متا تگ های شما به گوگل کمک می کند تا زمینه صفحه شما را درک کند، بنابراین می تواند شما را در نتایج جستجوی مناسب رتبه بندی کند.
گوگل سایت شما را می خزد تا زمینه صفحه شما را بفهمد. متا تگ های شما بینشی را برای مخاطبان شما فراهم می کند زیرا صفحه شما را توصیف می کنند. به عنوان مثال عنوان صفحه شما یک متا تگ است.
وقتی افراد نتایج جستجو را مرور می کنند ابتدا عنوان شما را می بینند. بسیاری از افراد صفحه شما را بر اساس عنوان قضاوت می‌کنند و تعیین می‌کند که آیا این صفحه با درخواست آنها مرتبط است یا خیر. گوگل برای تعیین ارتباط صفحه شما با درخواست جستجوی کاربر، به عنوان شما روی می آورد.
این ارتباط را بر اساس عبارات شما و هر کلمه کلیدی که در آن استفاده می کنید ارزیابی می کند. عنوان شما یکی از متا تگ هایی است که گوگل برای کمک به نمایش صفحه شما در نتایج مرتبط استفاده می کند. اگر می‌خواهید زودتر کسب ‌و کارتان در نتایج جستجوی مناسب ظاهر شود باید متا تگ‌های خود را به درستی در سئو سایت حرفه ای بهینه کنید.

سئو سایت حرفه ای


2. کمک متا تگ به شما جهت رتبه بندی کلمات کلیدی 
متا تگ ها به شما کمک می کنند تا برای کلمات کلیدی مرتبط با سایت خود رتبه بندی شوید و انتخاب کلمه کلیدی بخش مهمی از سئو سایت حرفه ای است. متا تگ های شما می توانند به رتبه وب سایت شما برای کلمات کلیدی مرتبط کمک کنند و در نتایج جستجو بالاتر از سایر سرنخ ها ظاهر شوند. کاربران از کلمات کلیدی برای یافتن وب سایت های مرتبط برای جست و جوی خود استفاده می کنند.
اگر کلمات کلیدی مناسبی را انتخاب کنید، به رتبه بندی وب سایت خود در نتایج جستجوی مناسب کمک خواهید کرد. هنگامی که این کلمات کلیدی را در متا تگ های خود ادغام می کنید، به گوگل کمک می کنید تا زمینه سایت شما را درک کند و صفحات شما را به درستی ایندکس کند. شما در نتایج جستجوی مرتبط تری برای کلمات کلیدی که مخاطبان شما جستجو می کنند ظاهر می شوید.
حتی اگر مستقیماً بر نحوه رتبه بندی صفحه شما توسط موتورهای جستجو تأثیر نگذارد، بر نحوه تعامل افراد با محتوای شما تأثیر خواهد گذاشت. داشتن متا تگ های بهینه سازی شده افراد را وادار می کند تا روی لینک های وب سایت شما کلیک کرده و محتوای شما را بررسی کنند. این باعث افزایش تعامل در صفحه شما می شود که باعث بهبود رتبه سایت شما در نتایج جستجو می شود.

 

سئو سایت حرفه ای


3. متا تگ ها بر تجربه کاربر در سایت شما تأثیر می گذارند
متا تگ ها به شما کمک می کند تا بهترین تجربه را در وب سایت خود به مخاطبان خود ارائه دهید. این تگ ها به سازماندهی صفحه شما کمک می کند و اطلاعاتی در مورد صفحه شما به مخاطبان ارائه می دهد. هنگامی که از متا تگ ها استفاده می کنید، جزئیات توصیفی بیشتری را برای مخاطبان خود ارائه می دهید.
آنها قضاوت خواهند کرد که آیا صفحه شما با نیازهای آنها مطابقت دارد یا خیر. همچنین متا تگ ها خواندن مطالب از صفحه شما را برای مخاطبان آسان تر می کند. به عنوان مثال می توانید از متا تگ ها برای شکستن متن در صفحه خود استفاده کنید.
آنها به افزودن سازمان به صفحه شما کمک می کنند، که خواندن صفحه و درک اطلاعات را برای مخاطبان شما آسان تر می کند. اگر مخاطبان شما زمان بیشتری را صرف خواندن محتوای شما کنند، به دلیل تعامل بالا رتبه سئوی شما را در نتایج جستجو افزایش می دهد. با استفاده از متا تگ ها و سئو سایت حرفه ای ، به محتوای خود کمک می کنید تا در جستجوهای مرتبط ظاهر شود و ترافیک بهتری را به سایت خود روانه کنید.

پیشنهاد می کنیم این مقاله را نیز مطالعه بفرمایید:

سئو چیست؟

 

سئو سایت حرفه ای


5 روش عالی برای متا تگ ها در سئو (و نحوه بهینه سازی آنها)

متا تگ ها راهی عالی برای کسب و کار شما برای بهبود عملکرد سایت شما در نتایج جستجو هستند. بیایید به پنج مورد از بهترین متا تگ ها برای سئو سایت حرفه ای نگاه کنیم که می خواهید روی آنها تمرکز کنید تا به کسب و کار خود کمک کنید در نتایج جستجوی مناسب ظاهر شود.


1. برچسب عنوان

همانطور که قبلاً اشاره کردیم، برچسب عنوان شما اولین چیزی است که مخاطبان شما در نتایج جستجو می بینند. آنها محتوای شما را بر اساس برچسب عنوان شما قضاوت می کنند. اگر می خواهید کاربران بیشتری را با کسب و کار خود آشنا کنید، باید این متا تگ را بهینه کنید.
عنوان شما پیش نمایشی از محتوای شماست
شما می خواهید مطمئن شوید که این یک برچسب عنوان آموزنده است تا مخاطبان شما بتوانند احساس بهتری نسبت به صفحه شما داشته باشند. یک تگ عنوان معقول کاربران را ترغیب می کند تا روی لیست شما کلیک کنند و با محتوای شما درگیر شوند. وقتی تگ عنوان خود را ایجاد می کنید، مطمئن شوید که واضح و توصیفی است. از آنجایی که پیش‌نمایش صفحه شماست، باید مطمئن شوید که مخاطبانتان وقتی روی سایت شما کلیک می‌کنند دقیقاً همان چیزی باشد که انتظارشان را دارند.
همچنین باید مطمئن شوید که مهمترین کلمه کلیدی خود را در عنوان خود ادغام کرده اید تا به رتبه وب سایت شما در نتایج جستجوی مرتبط کمک کند. یک متا تگ واضح راه زیادی برای کمک به کسب و کار شما خواهد داشت. این توصیف دقیق تضمین می کند که شما یک برچسب عنوان عالی دارید که باعث می شود افراد روی لینک سایت شما کلیک کنند.


2. توضیحات متا

دومین متا تگ مهم برای موتورهای جستجو، توضیحات متا است. توضیحات متا شما قطعه ای است که در زیر برچسب عنوان شما در نتایج جستجو نمایش داده می شود؛ توضیحات متا شما پیش نمایشی از صفحه شما را به مخاطبان ارائه می دهد.
این ناحیه مکانی دیگری است که می‌خواهید در آن واضح، توصیفی باشید و از کلمه کلیدی خود استفاده کنید. این متا تگ یکی از مهم ترین متا تگ های سئو سایت حرفه ای برای به دست آوردن کلیک بر روی سایت شما است. توضیحات متا شما همچنین به موتورهای جستجو کمک می کند تا زمینه صفحه شما را درک کنند و شما را در نتایج جستجوی مرتبط رتبه بندی کنند.

 

سئو سایت حرفه ای


3. برچسب متعارف

وقتی به متا تگ ها و سئو نگاه می کنید، بهینه سازی برای تگ متعارف ضروری است. این متا تگ برای اطمینان از اینکه محتوای تکراری ایجاد نمی کنید بسیار مهم است. تگ‌های Canonical بر URL مناسب تأکید می‌کنند و خزنده‌ها را به URL اصلی هدایت می‌کنند.
این زمانی است که دو صفحه محتوای تقریباً یکسان داشته باشید. تگ‌های متعارف به موتورهای جستجو و کاربران اجازه می‌دهند صفحه‌ای را که حیاتی‌ترین صفحه است را بشناسند. این تگ برای اطمینان از اینکه گوگل سایت شما را به دلیل داشتن محتوای یکسان جریمه نمی کند بسیار مهم است.
محتوای تکراری معمولاً یک شاخص منفی در سئو سایت حرفه ای است. هنگامی که موتورهای جستجو می بینند که چندین صفحه از محتوای ایده های مشابه را پوشش می دهد، این موتورهای جستجو معتقدند که شما سعی در تولید محتوا دارید تا رتبه خود را به طور غیراخلاقی افزایش دهید؛ با تگ canonical ، مخاطبان خود را به صفحه درست هدایت می کنید.
اگر صفحه جدیدی برای سایت خود ایجاد کرده اید و نمی خواهید کاربران به صفحه قدیمی بروند این تگ بسیار مفید است. با استفاده از تگ canonical، مطمئن خواهید شد که ربات گوگل صفحه مناسب را پیدا می کنند و رتبه شما توسط گوگل جریمه نمی شود.


4. متن جایگزین

متن جایگزین یکی از متا تگ های کمتر شناخته شده برای موتورهای جستجو است. Alt-text یک متا تگ بهینه سازی تصویر است. این تگ به شما امکان می دهد تا توضیحی به عکس خود اضافه کنید که در صورت عدم نمایش تصویرمتن جایگزین نمایش داده شود.
وقتی از متن جایگزین استفاده می کنید، تصاویر را در دسترس افراد و موتورهای جستجو قرار می دهید. گوگل نمی‌تواند تصاویر را بخواند و نمی‌داند آن‌ها چیستند، و این همان چیزی است که متن جایگزین را بسیار مهم می‌کند. متن جایگزین به گوگل کمک می کند تا زمینه تصویر را درک کند تا صفحه و تصویر شما را به درستی رتبه بندی کند.
شما می خواهید توضیحات واضح و مختصری ایجاد کنید که درک آن برای افرادی که نیاز به دسترسی دارند آسان باشد. به امید اینکه رتبه بهتری برای آن کلمات کلیدی داشته باشید، توضیحات خود را با کلمات کلیدی درهم نریزید. شما می توانید یک یا دو کلمه کلیدی را در متن جایگزین خود ادغام کنید، اما به شرطی که به طور طبیعی با متن مطابقت داشته باشد. ( خودتان را مجبور به ترکیب کلمات کلیدی نکنید )

سئو سایت حرفه ای


5. تگ هدر

هنگامی که برای صفحه خود محتوا ایجاد می کنید، اغلب آن را به بخش هایی با برچسب های هدر تقسیم می کنید. این تگ های هدر به ساختار صفحه شما کمک می کند و محتوای شما را برای مخاطبان قابل هضم تر می کند. آنها همچنین برای سئو سایت حرفه ای بسیار مهم هستند زیرا به موتور جستجو کمک می کنند تا محتوای شما را بهتر درک کند. تگ‌های هدر به موتورهای جستجو و افراد اجازه می‌دهند تا به راحتی مطالب شما را مرور کنند.
این سرفصل ها ساختار محتوای شما را ارائه می دهند و جریانی برای خواندن صفحه شما ایجاد می کنند. سرفصل ها تجربه بهتری را در سایت شما به مخاطبان ارائه می دهند. اگر آنها بتوانند به راحتی مطالب شما را بخوانند و هضم کنند، به احتمال زیاد مدت بیشتری در صفحه شما باقی خواهند ماند.
این رفتار رتبه سئوی شما را افزایش می دهد؛ هنگامی که از تگ های هدر در صفحه خود استفاده می کنید، از آنها بیش از حد استفاده نکنید. هر هدر باید هدفی داشته باشد تا به سازماندهی بیشتر صفحه شما کمک کند.
آنها به منظور معرفی نکات اصلی در بخش های مختلف صفحه شما هستند، بنابراین فقط در صورت لزوم از آنها استفاده کنید. با بهینه سازی متا تگ های سئو مانند هدر، صفحه مفیدتری ایجاد می کنید که در نتایج جستجو رتبه بهتری دارد.
در انتها شما عزیزان می توانید جهت مشاوره رایگان جهت سئو سایت و سئو سایت ارزان با کارشناسان ما در ارتباط باشید.